Siemens 5SL61057RC-0.5A 1P 1MW 7.5kA TYPE:”C” AC:240/415V 50-60Hz MCB
MCB 0.5A 1-pole C characteristic 7.5 kA
Compare
Add to wishlist
  ... people are viewing this right now
Category: Switchgear
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Weight 0.115 kg
Dimensions 90 × 18 × 76 mm
Product Type TYPE C
AMP 0.5A
Poles 1P
Breaking Capacity 7.5KA
Ip IP20
MW 1MW
HSN 8536.20.30
Voltage 240/415VAC
Country of Origin India
warranty Standard Manufacturer Warranty
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
  • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
  • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
  • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
-40%
Compare
Close
Siemens 3RP2505-1AW30 Timing Relay
Add to wishlist
Add to basket
Quick view
Close
SPRECHER CA7-9-10-120 CONTACTOR 9A 120VAC 1NO
Control Voltage 120 Vac
Current Rating 9 Amp
Poles 3 Pole