EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES TCF50RNW
Eaton Bussmann series TCF fuse, 50 A, 60 Hz, 50 Hz, Dual, Class CF, Black, Non-indicating, Blade end, Time delay|Class CF, 50 kAIC, Glass filled PES, Standard, 690 V, TCFH60NW
There are no reviews yet.
Be the first to review “EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES TCF50RNW” Cancel reply
Close
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES FCF80RN
Eaton Bussmann series FCF fuse, 80 A, 60 Hz, 50 Hz, 1 , CF, Black, Non-indicating, Electroless tin plated copper alloy terminal, Blade end|Class CF, 8 min at 200%, 50 kAIC at 600 Vdc|200 kAIC at 600 V, Glass filled PES, 600 V, 600 Vdc
Close
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES FCF50RN
Eaton Bussmann series FCF fuse, 50 A, 60 Hz, 50 Hz, 1 , CF, Black, Non-indicating, Electroless tin plated copper alloy terminal, Blade end, 6 min at 200%, 300 kAIC at 600 V|50 kAIC at 600 Vdc, Glass filled PES, 600 V, 600 Vdc
Read more
Quick view
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES TCF100
Eaton Bussmann series TCF fuse, 100 A, 60 Hz, 50 Hz, Dual, CF, Black, With Indicator, Blade end, Time delay, 10 sec at 500%, 300 kAIC at 600 V|100 kAIC at 300 Vdc, Glass filled PES, 35 mm DIN rail|Chassis, 600 V, 300 Vdc