ACS560-01-017A-4 ABB 7.5KW- 17A- 10HP- J404
Previous product
ACS560-01-12A6-4 ABB 12.6A- 7.5 HP- J404- 5.5KW
Back to products
Next product
ACS560-01-025A-4 ABB 15HP- 25A- J404- 11KW
Brand : ABB
Product ID : ACS560-01-017A-4
Compare
Add to wishlist
  ... people are viewing this right now
SKU: ACS560-01-017A-4 Category: ABB Tag: ABB VFD | Drives
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
  1. Power and Current Specifications:
    • Power Output: 7.5 kW (10 HP), capable of supporting mid- to large-sized industrial machinery with reliable power.
  2. Voltage Compatibility:
  3. Three-Phase Drive:
  4. IP20 Enclosure Rating:
  5. Energy Efficiency with Variable Speed Control:
  6. Integrated C3 EMC Filter:
  7. Diverse Application Suitability:
  8. User-Friendly Interface and Customizability:
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ACS560-01-017A-4 ABB 7.5KW- 17A- 10HP- J404” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
  • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
  • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
  • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
-56%
Close-up of ABB 1SDA065524R1 ATS022 Auto Transfer Switch Device
Compare
Close
ABB 1SDA065524R1 ATS022 Automatic Transfer Switch
General Information
Product Type: ATS022 Automatic Transfer Switch with Advanced Control
Product ID: 1SDA065524R1
EAN: 8015644682040
Catalog Description: ATS022 Automatic Transfer Switch featuring advanced control capabilities
Add to wishlist
Add to basket
Quick view
-60%