Siemens 3RT20351AK60 power contactor, AC-3e/AC-3, 41 A, 18.5 kW / 400 V, 3-pole, 110 V AC, 50 Hz / 120 V, 60 Hz, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, screw terminal, size: S2
Previous product
Siemens 3RU21464KB0 Overload relay
Back to products
Next product
Siemens 3RV20111GA10 Circuit breaker size S00 for motor protection, CLASS 10 A-release 4.5...6.3 A N-release 82 A screw terminal Standard switching capacity
Siemens 3RV20111GA10 Circuit breaker
Siemens 3RT20351AK60 Power contactor
Product: power contactor, AC-3e/AC-3, 41 A, 18.5 kW / 400 V, 3-pole, 110 V AC, 50 Hz / 120 V, 60 Hz, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, screw terminal, size: S2
Code: Siemens 3RT20351AK60
Compare
Add to wishlist
  ... people are viewing this right now
SKU: 3RT20351AK60 Category: Siemens Tag: siemens
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
power contactor, AC-3e/AC-3, 41 A, 18.5 kW / 400 V, 3-pole, 110 V AC, 50 Hz / 120 V, 60 Hz, auxiliary contacts: 1 NO + 1 NC, screw terminal, size: S2