Schneider ATV340D15N4 Inverter Drive, 3-Phase In, 0.1 → 599Hz Out, 15 kW, 380 → 480 V
Compare
Add to wishlist
  ... people are viewing this right now
Category: Automation & Control Gears
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
Increase machine performance
High performance in speed or torque control with Sync or Async motors
Constant torque rated (overload rated at 150% 60 sec, 180% 2 sec)
Expansion slots for Encoder, I/O and fieldbus communications
Embedded Ethernet option (ATV340…E)
Master/slave function for speed and Torque
Embedded PTI/PTO
Embedded webserver
Optional Full text or Full Graphic keypads
Sustainable productivity
Functional safety STO embedded
Increased environmental protection
50oC operating temperature as standard (60oC with derating)
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Schneider ATV340D15N4 Inverter Drive, 3-Phase In, 0.1 → 599Hz Out, 15 kW, 380 → 480 V” Cancel reply