Havells 70 W JETA NEO 70 LED Flood Light LHEPBFU7PA7K070
Item Code : LHEPBFU7PA7K070
Type : LED Flood Light
Series : JETA NEO 70
Case Lot : 2
Color Temperature : 6000K
Compare
Add to wishlist
  ... people are viewing this right now
Category: Lighting
There are no reviews yet.
Be the first to review “Havells 70 W JETA NEO 70 LED Flood Light LHEPBFU7PA7K070” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
  • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
  • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
  • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
Compare
Close
Philips BRP 409 LED 602 CW HE MR PC S1 PSU GR
Street lighting LED type fixture of 60W LED, IP65 fixture
Add to wishlist
Read more
Quick view
Bajaj BJFL 400W LED Floodlight – high-power outdoor lighting fixture with energy-efficient LED technology, suitable for stadiums, industrial areas, and large outdoor spaces.
Close
Bajaj BJFL 400W LED Floodlight
Read more
Quick view
Philips BRP360 LED 295 CW HO SLC S1 PSU GR
Protection class IEC
Safety class I (I)
Flammability mark
F  [ For mounting on normally flammable surfaces]
Warranty period
2 years
Material
Aluminum
Optic type outdoor
Asymmetrical axis angle 60° wide beam (A60)
Light source engine type
LED
Bajaj BJAOL 1 – 75 VA Aviation Obstruction Light with Neon Lamp
Philips By415P LED 145S Cw Wb Fg PSU Gr S2
Weight 7.55 kg Dimensions 466 × 194 × 457 mm Country Of Origin India Brand Philips Category Outdoor Industrial SUB
Add to basket
Philips DN296B LED15S-4000 PSU WH
Legrand 414902 Communicating rail EMS CX³ length 24 modules
Legrand 414902 Communicating rail
Legrand: Communicating rail EMS CX³ length 24 modules
LEGRAND REF: 414902
Havells 200W Jeta Pro Flood Light-LHEPDFU7P47J200