EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES TCF60RNW
Eaton Bussmann series TCF fuse, 60 A, 60 Hz, 50 Hz, Dual, Class CF, Black, Non-indicating, Blade end, Time delay|Class CF, 50 kAIC, Glass filled PES, Standard, 690 V, TCFH60NW
There are no reviews yet.
Be the first to review “EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES TCF60RNW” Cancel reply
Close
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES FCF90RN
Eaton Bussmann series FCF fuse, 90 A, 60 Hz, 50 Hz, 1 , CF, Black, Non-indicating, Electroless tin plated copper alloy terminal, Blade end|Class CF, 8 min at 200%, 200 kAIC at 600 V|50 kAIC at 600 Vdc, Glass filled PES, 600 V, 600 Vdc
Close
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES FCF50RN
Eaton Bussmann series FCF fuse, 50 A, 60 Hz, 50 Hz, 1 , CF, Black, Non-indicating, Electroless tin plated copper alloy terminal, Blade end, 6 min at 200%, 300 kAIC at 600 V|50 kAIC at 600 Vdc, Glass filled PES, 600 V, 600 Vdc
Read more
Quick view
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES FCF6RN
Eaton Bussmann series FCF fuse, 6 A, 60 Hz, 50 Hz, 1 , CF, Black, Non-indicating, Electroless tin plated copper alloy terminal, Blade end, 4 min at 200%, 50 kAIC at 600 Vdc|300 kAIC at 600 V, Glass filled PES, Standard, 600 V, 600 Vdc
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES TCF10RN
Eaton Bussmann series TCF fuse, 10 A, 60 Hz, 50 Hz, Dual, CF, Black, Non-indicating, Blade end, Time delay|Class CF, 10 sec at 500%, 100 kAIC at 300 Vdc|300 kAIC at 600 V, Glass filled PES, 35 mm DIN rail|Chassis, 600 V, 300 Vdc
BUSSMANN SERIES HIGH SPEED SQUARE BODY FUSES 170M6813D
Eaton Bussmann series high speed square body fuse, 900A, 200 kAIC, Combination fuse status indicator, Fuse, Din 43-620 blade end X Din 43-620 blade end, Class aR
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES FCF1RN
Eaton Bussmann series FCF fuse, 1 A, 60 Hz, 50 Hz, 1 , CF, Black, Non-indicating, Electroless tin plated copper alloy terminal, Blade end|Class CF, 4 min at 200%, 300 kAIC at 600 V|50 kAIC at 600 Vdc, Glass filled PES, 600 V, 600 Vdc
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES TCF100RN
Eaton Bussmann series TCF fuse, 100 A, 60 Hz, 50 Hz, Dual, CF, Black, Non-indicating, Blade end, Time delay, 10 sec at 500%, 300 kAIC at 600 V|100 kAIC at 300 Vdc, Glass filled PES, Chassis|35 mm DIN rail, 600 V, 300 Vdc
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES FCF25RN
Eaton Bussmann series FCF fuse, 25 A, 60 Hz, 50 Hz, 1 , CF, Black, Non-indicating, Electroless tin plated copper alloy terminal, Blade end, 4 min at 200%, 50 kAIC at 600 Vdc|300 kAIC at 600 V, Glass filled PES, 600 V, 600 Vdc