EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES TCF35RNW
Eaton Bussmann series TCF fuse, 35 A, 60 Hz, 50 Hz, Dual, Class CF, Black, Non-indicating, Blade end, Time delay|Class CF, 50 kAIC, Glass filled PES, Standard, 690 V, TCFH60NW
There are no reviews yet.
Be the first to review “EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES TCF35RNW” Cancel reply
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Shipping & Delivery
  • Vestibulum penatibus nunc dui adipiscing convallis bulum parturient suspendisse.
  • Abitur parturient praesent lectus quam a natoque adipiscing a vestibulum hendre.
  • Diam parturient dictumst parturient scelerisque nibh lectus.
Related products
Compare
Close
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES FCF25RN
Eaton Bussmann series FCF fuse, 25 A, 60 Hz, 50 Hz, 1 , CF, Black, Non-indicating, Electroless tin plated copper alloy terminal, Blade end, 4 min at 200%, 50 kAIC at 600 Vdc|300 kAIC at 600 V, Glass filled PES, 600 V, 600 Vdc
Add to wishlist
Read more
Quick view
Close
EATON BUSSMANN SERIES CLASS CF CUBEFUSES TCF100
Eaton Bussmann series TCF fuse, 100 A, 60 Hz, 50 Hz, Dual, CF, Black, With Indicator, Blade end, Time delay, 10 sec at 500%, 300 kAIC at 600 V|100 kAIC at 300 Vdc, Glass filled PES, 35 mm DIN rail|Chassis, 600 V, 300 Vdc