ABB RCBO 2CSR275040R2254 DS201 M C25 AC100 - RCBO
Previous product
ABB 2CSR275040R1254 DS201 M C25 AC30 - RCBO
ABB 2CSR275040R1254 DS201 M C25 AC30
Back to products
Next product
ABB 2CSR275040R3254 DS201 M C25 AC300 - RCBO
ABB 2CSR275040R3254 DS201 M C25 AC300
ABB 2CSR275040R2254 DS201 M C25 AC100
Product: DS201 M C25 AC100 – RCBO
Product Code: 2CSR275040R2254
Compare
Add to wishlist
  ... people are viewing this right now
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
The DS201 series RCBO is a 1P+N in two-modules device for the protection of end user single-phase circuits against overload and short-circuit currents; protection against the effects of sinusoidal alternating earth fault currents; protection against indirect contacts and additional protection against direct contacts (with sensitivity = 30 mA).
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ABB 2CSR275040R2254 DS201 M C25 AC100” Cancel reply
Close
The Type Of Circuit Breaker, Which Operates In Air (Where Air-Blast As An Arc Quenching Medium) At Atmospheric Pressure, Is Known To Be An Air Circuit Breaker. Air Circuit Breaker Has Completely Replaced By Oil Circuit Breaker. SKU: 3WT630ED03PETU8WT Product Features: 630A;FR I;3P;EDO;ETU37WT;LSING+ DISPLAY SKU: 3WT630ED03PETU8WT
Add to wishlist
Read more
Quick view
Close
Rishabh Programable Multifunction Transducer – M40/M30
Read more
Quick view
Siemens Contactors And Relays – 3TF32000AP0
A contactor is an electrically controlled switch used for switching an electrical power circuit, similar to a relay except with higher current ratings and a few other differences.Relays are used where it is necessary to control a circuit by a separate low-power signal, or where several circuits must be controlled by one signal. A type of relay that can handle the high power required to directly control an electric motor or other loads is called a contactor. SKU: 3TF32000AP0 Product Features: 16A, COIL: 230VAC 50HZ., SIZE: 1, AC3, 7.5KW SICOP POWER CONTACTOR
Legrand 673045 Myrius 6A 16A Socket 2 Module
Product: Myrius 6A 16A Socket 2 Module Legrand Ref. 673045
Floor boxes for screed floor - Full backbox 689634
Legrand 689634 – Screed floor backbox – for ducting up to 225 mm
Product: Screed floor backbox - for ducting up to 225 mm - 3 compartments
LEGRAND REF. 689634
EAN. 3245066896342
Siemens ADAPTOR PLATE FOR REPLACING 30MM PB BY 22MM – 3SB59210AE
A Push Button Is A Momentary Or Non-Latching Switch Which Causes A Temporary Change In The State Of An Electrical Circuit Only While The Switch Is Physically Actuated. SKU: 3SB59210AE Product Features: ADAPTOR PLATE FOR REPLACING 30MM PB BY 22MM SKU: 3SB59210AE
Legrand 673024 Myrius Rotary dimmer 400W
Product: Myrius Rotary dimmer 400W Legrand Ref. 673024
Legrand 409797 MCB DX3 4 pole 32A curve C
Legrand 409797 MCB – DX³ – 25 kA – 4P 400 V~ – 32 A – C curve
Product: MCB DX3 4 pole 32A curve C