ABB RCCB 2CSR275040R1404 DS201 M C40 AC30 - RCBO
Previous product
ABB RCBO 2CSR275040R3324 DS201 M C32 AC300 - RCBO
ABB 2CSR275040R3324 DS201 M C32 AC300
Back to products
Next product
ABB 2CSR275040R2404 DS201 M C40 AC100 - RCBO
ABB 2CSR275040R2404 DS201 M C40 AC100
ABB 2CSR275040R1404 DS201 M C40 AC30
Product: DS201 M C40 AC30 – RCBO
Product Code: 2CSR275040R1404
Compare
Add to wishlist
  ... people are viewing this right now
  • Description
  • Reviews (0)
  • Shipping & Delivery
Description
The DS201 series RCBO is a 1P+N in two-modules device for the protection of end user single-phase circuits against overload and short-circuit currents; protection against the effects of sinusoidal alternating earth fault currents; protection against indirect contacts and additional protection against direct contacts (with sensitivity = 30 mA).
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “ABB 2CSR275040R1404 DS201 M C40 AC30” Cancel reply
Close
Siemens 3NWNS32 BS TYPE FUSE LINK 32 AMP.-80KA;BLADE TAGS;550VAC/250VDC
OE fuse link 32 A 415 V Size F1 80 kA Operating class GG
Add to wishlist
Read more
Quick view
Close
Siemens 3NA71440RC – 250A SIZE 1 500V AC HRC FUSE DIN S/C. CAPACITY 120kA
LV HRC fuse element, NH1, In: 250 A, gG, Un AC: 500 V, Un DC: 440 V, Combined indicator, live grip lugs
Read more
Quick view
Legrand 673061 Myrius Regular Blanking Plate
Product: Myrius Regular Blanking Plate
Legrand Ref. 673061
-40%
Siemens 3RP2505-1AW30 Timing Relay
Add to basket
Floor boxes for screed floor - Full backbox 689634
Legrand 689634 – Screed floor backbox – for ducting up to 225 mm
Product: Screed floor backbox - for ducting up to 225 mm - 3 compartments
LEGRAND REF. 689634
EAN. 3245066896342
Siemens Separate Standard Actuator For Pos W Tumbler 3Se5312 /3Se5322
Polycarbonate Enclosures (Junction Boxes)
Size/Dimension: 50x52x35 mm to 300 x 400 x 140 mm